Okenní a dveřní kování ROTO

OKENNÍ KOVÁNÍ ROTO NT

Svým koncepčním řešením je vhodné pro částečnou nebo plně automatickou montáž kování do křídel a rámů. Díky jednoduchému propojení stavebních dílů však dochází k úspoře technologických časů i při malosériové výrobě. Charakteristickým znakem tohoto typu kování je matně stříbrný odstín povrchové úpravy.

Propojení pomocí speciálního čepu

Tradiční převlečná spona odpadá, použitím nového typu spojovací technologie je vytvoření tvarového a silového spoje otázkou okamžiku - nasadit a přišroubovat. S větší přesností to již provést nelze.

Úrovňová a ovládací pojistka

Úrovňová a ovládací pojistka je multifunkční prvek, který zajišťuje perfektní navedení křídla do rámu při zavírání okna a zamezuje chybné manipulaci s klikou. Pojistka je určena pro pravo i levostranné použití, s možností dodatečného výškového seřízení.

Spárové větrání

Nové konstrukční řešení spárového větrání, které zajišťuje pravidelnou výměnu vzduchu a zamezuje tvorbě plísní, lze jednoduše nainstalovat do okna i dodatečně bez zásahu do kování křídla.

Oblast nůžek

Speciální řešení rámových a křídlových nůžek dovoluje realizovat dvě polohy sklopení: buď 140 mm nebo 80 mm. Mechanizmus nůžek zároveň obsahuje pojistku zamezující přiklopení křídla průvanem.

Povrchová úprava DOROsil

Nová povrchová úprava pod označením DOROsil je vytvořena na bázi zinkování, chromátování a přídavného vytvrzení, je charakteristická svým matně stříbrným povrchem. Nová metoda chromátování, pomocí které se vytváří tzv. silná pasivní vrstva a zesílené zapečetění, které chrání kování doplňkově proti mechanickému poškození, přispívají k vysoké odolnosti proti korozi.

DVEŘNÍ ZÁMKY MV Z500

Mimořádná stabilita a zvýšená odolnost proti vloupání je zajištěna pomocí západky, která je u všech osových hloubek trnu vyrobena z oceli. Dokonalé vedení střelky v zadní části zámku zajišťuje zvýšenou stabilitu a lehkost ovládání. Přetočení střelky je velmi jednoduché a probíhá bez speciálního nástroje. Dvěma plnými otočeními klíčem je dosaženo úplného zamčení. Ořech v mosazném provedení zajišťuje velmi dlouhou životnost tohoto obzvlášť namáhaného dílu. Díky speciálně uzpůsobeným deskám zámkové skříňky je dosaženo jeho optimálního uložení. Kompaktní, proti zpětnému tlaku zabezpečený pohon je díky inovativnímu převodu používán i pro ovládání zpětného chodu kliky. Všechny komponenty pohonu jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.

Odolnost proti vloupání

Roto MVZ500 je díky speciálnímu vytvarování a ocelovému provedení jednotlivých bezpečnostních zavíracích dílů schopno plně vyhovět zkouškám pro dveře odolné proti vloupání podle normy ENV 1627-1630. Podle počtu kolíků či háků, vyrobených také z oceli, lze splnit požadavky různých tříd odporu. Nejen pohon v převodové skříňce, ale i všechny kolíky a háky jsou zajištěny proti zpětnému tlaku.

Otevírací pojistka

Jako zvláštní výbavu dveřního kování nabízí Roto "bezpečnostní otevírací pojistku", zaručující maximální ochranu a nejvyšší komfort ovládání. Masivní rameno pojistky, umístěné ve falcovém prostoru a tudíž esteticky nerušící, plní funkci dříve používaného bezpečnostního řetízku a umožňuje otevřít křídlo pouze na danou bezpečnou vzdálenost. Propojení se zámkovým systémem zaručuje odaretování pojistky i z vnějšku pomocí klíče a centrálního zámku. Zevnitř se pojistka uvolní pomocí otočení ovládací rozety.

DVEŘNÍ ZÁVĚSY DOORLINE

Systém dveřních závěsů Roto DoorLine doplňuje osvědčené vícebodové závěrové systémy Roto DoorSafe na závěsové straně. Ve třech rovinách seřiditelný systém dveřních závěsů je optimálně vhodný pro plastové dveře a při použití odpovídajících upevňovacích vrutů také pro dveře dřevěné. Dlouhodobou odolnost dveřních závěsů proti klimatickým vlivům zajišťuje povrchová úprava provedená práškovou metodou.

Bezpečnost

Důraz u systému dveřních závěsů Roto DoorLine je kladen především na bezpečnost. Vysoký stupeň bezpečnosti zajišťuje pojistka proti vysazení závěsu v zavřené poloze. Sériově balený pojistný šroub se velmi jednoduše našroubuje do zadní části křídlového dílu dveřního závěsu a tak znemožňuje obzvlášť u dveří ven otevíravých demontáž krytky křídlové části závěsu nepovolanou osobou. Tímto je zamezeno manipulaci s upevňovacími vruty. O vysokou stabilitu, dlouhou životnost a velkou nosnost se stará pouzdro v uzavřeném provedení, uložené v křídlové části dveřního závěsu.

ZÁMKY VCHODOVÝCH DVEŘÍ

Pomocí blokovacího zámku lze napojit vchodové dveře osazené dveřním zámkem se čtyřmi závěrovými čepy na spínací zařízení např. SIGMALOCK – elektronické spínací zařízení od firmy Siemens určené k blokování odemčení. Toto zařízení spolupracuje se signalizačním zařízením vniknutí, které je aktivováno po opuštění zajištěné oblasti.

Blokovací zámek se skládá ze dvou dílů:

zvláštní závěrové skříňky osazené závěrovým kolíkem s blokovacím trnem - tento prvek nahradí jednu ze čtyř stávajících závěrových skříněk standardně osazených na dveřním zámku – připraveno pro jednoduchou montáž

zvláštního profilově závislého rámového uzávěru pro závěrový kolík, který je osazen závěrovým spínacím kontaktem pro monitorování uzavření a elektromechanickým blokovacím prvkem který zajišťuje, že nemůže dojít k odemčení dveřního zámku dříve, dokud není infračerveným vysílačem vyřazen systém z ostrého režimu